Samochody w jakim wieku będzie najkorzystniej nabyć?

Wiele osób namyśla się, czy kupić samochód 3, 5 letni czy może jeszcze starszy. Bez względu na wiek, każdy pojazd ma swoje mankamenty oraz zalety. Co poniektóre auta pozwalają na pewne oszczędności, odmienne z kolei oszczędzają pieniądze, czas lub nerwy.

Różnic jednak jest znacznie więcej. Największą ilość zalet mają samochody nowe, jednak wystarczyłaby niedługa analiza, aby dowiedzieć się, że nie jest to najtańsza alternatywa. Często aby kupić seryjnie nowe auto w salonie, należy wziąć kredyt, co naturalnie dodatkowo podnosi koszt pojazdu, zatem jego końcową cenę. Poza tym utrzymanie gwarancji będzie potrzebowało wykonywania nie najbardziej tanich przeglądów sezonowych w ASO. I to nadal z naszej kieszeni musielibyśmy opłacać wymiany elementów eksploatacyjnych. Poza tym trzeba doliczyć niemały koszt ubezpieczenia oraz niezwykle bolesną pod kątem finansowym utratę wartości. Najbardziej będzie to odczuwalne dla ludzi kupujących samochody, które zaliczają się do wysokich klas. Z tego też powodu najkorzystniejszy jest zakup auta 2 albo 3 letniego.
samochody

Autor: dh
Źródło: opracowanie własne
Tego typu samochód ma już za sobą największe utraty wartości, lecz wciąż jest niezwykle współczesny. Po trzech lub czterech latach sprzedamy je bez większych kłopotów za stosunkowo dobrą cenę.

Podoba Cię taki tekst? To zobacz ponadto to, tu też znajdują się tylko świetne informacje (http://www.autopartner.elk.pl/elektryk-samochodow-ciezarowych/), które na pewno Cię zaciekawią.

Przeważnie przebieg 2 letniego auta nie będzie za duży oraz mógłby wynosić nie więcej niż 45000 kilometrów a to oznacza najczęściej całkiem dobry stan techniczny. Jeżeli interesuje Cię nieduży samochód, to przeciętne auto miejskie przejeżdża na rok ok. 15000 km.

Znaczy to, że realny przebieg dwuletniego samochodu miejskiego mógłby liczyć około 30000 kilometrów, z kolei trzylatka 45 000. Jeżeli trafimy na zadbany egzemplarz, to nie powinien być w kiepskim stanie technicznym, a jego przebieg nie powinien liczyć więcej niż 30-40 000 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*