Jakie informacje musimy podać tapicerowi w czasie zlecania zrobienia sofy?

Każdy posiada jakieś meble tapicerowane. Mogą być to sofy czy łóżka. Ich obicie jest wykonane z tkanin lub z naturalnej czy sztucznej skóry. Wszystko jest dobrze, jednak jedynie do momentu, kiedy meble są stosunkowo nowe i niezniszczone.
Jeżeli jednak z jakiegokolwiek względu rozprujemy tego typu obicie, powinniśmy względnie szybko pójść do fachowca, który będzie w stanie zreperować uszkodzony mebel.

transport - malunek

Autor: Michel Curi
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak usługi tapicerskie to o wiele więcej. Jeżeli przykładowo chcemy zamówić zrobienie sofy, musimy uprzednio dobrze się zastanowić, co konkretnie chcemy otrzymać. Powinniśmy więc wcześniej określić rozmiary sofy, czyli nie tylko szerokość czy wysokość, lecz także głębokość siedzenia (z uwzględnieniem oparcia) czy rodzaj wypełnienia. To ono bowiem decyduje, czy sofa okaże się twarda czy miękka. Ponadto istotny jest też rodzaj podnóżków czy podłokietników. Dobrze by było, gdybyśmy określili także wzór oraz typ tapicerki. Mówiąc wprost: im lepiej ustalimy nasze wymagania, tym prędzej uzyskamy oczekiwany produkt.
produkt

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com
Męska piżama
Najlepiej byłoby, gdybyśmy przynieśli tapicerowi fotografię takiego mebla, jaki nam się spodobał.

Czy ekscytuje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz i zdobądź pomocne informacje (https://autopartner.elk.pl/elektryk-samochodow-ciezarowych/) także na pokrewnej stronie.

Należy pamiętać, że meble wykonane na zlecenie są o wiele wyższej jakości od takich, które możemy kupić w tradycyjnym sklepie z meblami. Co ważne, taka sofa będzie znacznie lepiej pasowała do istniejącej kompozycji należącego do nas mieszkania niż ta, jaką kupilibyśmy w sklepie.

Co równie istotne, cena realizacji tego typu usługi tapicerskiej powinna być zbliżona do ceny gotowego produktu. Tyczy się to jednak tradycyjnych kształtów, gdyż cena stworzenia będzie znacznie wyższa, jeżeli zlecimy zrobienie bardzo oryginalnej sofy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*