Na czym polega tzw. regeneracja belki skrętnej?

Belka skrętna jest typowym detalem zawieszenia auta w samochodach francuskich, tj. Peugeot.
Specyficzną cechą jest kompaktowa konstrukcja oparta na sztywnej belce, która łączy koła.

Fachowiec
Wesele pod namiotem

Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com

Określana jest także mianem półzależnego zawieszenia. Wszystkie części zawieszenia belki podlegają gigantycznym obciążeniom w trakcie podróżowania. Będą one też narażone na niepomyślne warunki polskich szos: woda, kurz. Tego rodzaju elementy mają ogromny wpływ na uszkodzenie układu zawieszenia. Wady objawią się piszczeniem czy też trzeszczeniem w tylnej części wozu. Kiedy posiadacz samochodu zauważy przesadne nachylenie kół do środka czterokołowca, natychmiast winien udać się do serwisu samochodowego w celu usunięcia usterki.

Obchodzi Cię jedynie wiarygodna informacja z witryny (http://www.marexopony.pl/)? Jeśli tak, to zapraszamy do obejrzenia naszej strony, na której za każdym razem znajdziesz autentyczne fakty.

Zazwyczaj napotykanym objawem wyczerpania części belki skrętnej będzie luz na nośnej osi, do której przymocowany jest wahacz. Usterkę zazwyczaj sygnalizują otarcia opony o nadkola. Może być to również spowodowane popękaniem skrętnego drążka, jaki jest elementem resorującym. Czterokołowiec jest wówczas nazbyt mocno obniżony. Kolejną usterką jest pęknięcie stabilizacyjnego drążka. Awaria przejawia się dzwonieniem.

Regeneracja tylnej belki będzie polegać na wymianie naruszonych części oraz przywróceniu belki skrętnej do właściwego stanu. Reperację albo regenerację trzeba zlecić ekspertom z wieloletnim doświadczeniem.

Starczy odnaleźć doświadczoną firmę, jaka zajmuje się tego rodzaju usługami. Naprawa kosztować będzie dużo mniej, niż kupno nowej belki. W czasie regeneracji w standardzie przedsiębiorstwa wymieniają też czopy a także uszczelniacze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*