Na co należy zwracać uwagę podczas kupowania przyczepy campingowej?

Zakup używanej przyczepy kempingowej to nie mniej trudne zadanie, jak nabywanie używanego auta. W niniejszym artykule opiszemy, na co należy zwracać szczególną uwagę w czasie takiego zakupu.

przyczepa

Autor: Joanna Apanasewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza kwestia, jaka powinna pojawić się w takiej chwili to sam model przyczepy, gdyż taka przyczepa przyczepie nigdy nie jest równa. Są pojazdy mniejsze i większe, o trochę różnej ładowności, o różnej liczbie miejsc noclegowych czy też z odmiennym wyposażeniem wnętrza. Nade wszystko należy określić, czy taka przyczepa będzie przez nas wykorzystywana najczęściej do objazdowych podróży, czy też jej posiadacz preferuje nieco mniej aktywny odpoczynek, zatem przykładowo na polu kempingowym lub zwyczajnie na działce. W pierwszym wypadku znakomicie się będą sprawdzać przyczepy zwrotne i niewielkie, wygodne podczas manewrowania.
van

Autor: Daniel Kinnectz
Źródło: http://www.flickr.com
technologia

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak chodzi o to, żeby dojechać w określone miejsce, żeby potem traktować przyczepę jako lokum, to lepiej jest stawiać na jak największy luksus i nabyć większy oraz bogato wyposażony model.

Czy taka notka przekonała Cię do poszukania pokrewnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i dodatkowo poznaj ponadto wypowiedzi na temat!

Nie musimy się jednak „rozpędzać”, gdyż przyczepa powinna być dostosowana do samochodu, który będzie ją ciągnąć. Jeśli posiadamy jedynie prawo jazdy kat. „B”, to dozwolona całkowita masa zestawu składającego się z auta oraz przyczepki nie może być większa niż 3,5 tony. Poza tym samochód w każdym przypadku powinien ważyć więcej niż taka przyczepa. Duży pojazd będzie wymagać auta cięższego i o nieco większej mocy, niż mała. Ponadto należy zwracać uwagę na to, że im mniejsza jest masa własna przyczepki, to tym większa zazwyczaj będzie jej ładowność. Z zewnątrz przyczepy kempingowe trzeba sprawdzać tak jak Auto.

Przede wszystkim trzeba niezwykle dokładnie przyjrzeć się, czy na metalowych elementach nie ma korozji, uszkodzeń czy innych znaków, które mogą świadczyć o tym, że pojazd kiedyś uczestniczył w kolizji. Kolejną niezwykle istotną kwestią są koła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*