Zima tuż, tuż – wyposaż się w nowatorski komplet opon zimowych, jakie będą gwarancją pewnej oraz komfortowej jazdy

Przyjście zimowej aury dla wielu kierowców to prawdziwy koszmar. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi oraz kiepskiej klarowności powietrza. Niestety z reguły nie uda nam się uniknąć prowadzenia samochodu w okresie zimowym. Dlatego też powinniśmy wiedzieć w co musimy się wyposażyć, żeby jeździć bez ryzyka.

Bez wahania najważniejszą rzeczą są nowe opony zimowe, które wykonane są z kauczuku , a także krzemu. To przede wszystkim rozróżnia je od opon letnich. Dzięki zastosowaniu kauczuku są one bardziej plastyczne, za pomocą czego przyczepność do podłoża jest zdecydowanie lepsza. () Ta właściwość jest przede wszystkim relewantna, o ile temperatura powietrza spada poniżej zera stopni Celsjusza.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Następną nadzwyczaj znaczącą kwestią jest to, iż opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co przypuszczalnie będzie niezbędne na śliskiej powierzchni. Jak wiadomo, w okresie zimowym częstokroć pada śnieg i następuje spore zamglenie, przez co nie zawsze jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem coś dojrzeć. Nagminnie się przydarza, iż piesi nadal nie noszą odblasków, które czasami mogą uratować życie. Kupując nowe opony musimy pomyśleć po jakich ulicach będziemy jeździć.

Jest to ważne, ponieważ niektóre opony są przeznaczone tylko do przemieszczania się po mieście, inne z kolei na bardziej wymagające trasy – poznaj ofertę firmy Hurt Opony. Nie ulega kwestii, że ulice w mieście są każdego dnia odśnieżane i rzadko się zdarza, żebyśmy byli zmuszeni do podróżowania po śniegu. Zupełnie inaczej ma się rzecz w niewielkich, górskich miejscowościach, w jakich często to właściciele posesji muszą odśnieżać drogi koło swojego domku.

Jeżeli masz zamiar dowiedzieć się więcej, doczytaj więcej (https://interauto.com.pl/serwis/) treści zawarte na następnej witrynie – tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne wpisy.

Dlatego też stawiając na zakup nowych opon winniśmy pomyśleć o tym, w jakim miejscu będziemy jeździć. Jeśli zastanawiasz się czy na pewno warto zmieniać opony, to powinieneś wiedzieć, iż różnią się one od letnich konstrukcją oraz budową bieżnika.

Nie lekceważ bezpieczeństwa własnego i swoich pasażerów, którymi zazwyczaj są Twoje dzieciaki! Opony zimowe są gwarancją większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie śnieg oraz jak sroga zima będzie tego roku. Jazda na oponach letnich po pokrytej lodem jezdni może być katastrofalna w skutkach – miej to na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*