Przydatne informacje o procedurach jakie obowiązują w czasie przygotowań do egzaminu na prawo jazdy.

Zdecydowana większość nastolatków po tym jak osiągną określony wiek marzy o tym, aby się zapisać na kurs i zacząć robić prawo jazdy. Aktualne przepisy bardzo dokładnie precyzują wszystkie sprawy z tym związane. Aby było można przystąpić do samego egzaminu konieczne jest osiągnięcie odpowiedniego wieku, pomyślne przejście badań lekarskich oraz ukończenie kursu w jednej ze szkół nauki jazdy. Kursy takie składają się z dwóch części, praktycznej i teoretycznej.

nauka jazdy

Źródło: pixabay

W czasie teoretycznych zajęć kursanci poznają przepisy ruchu drogowego, budowę i zasady użytkowania samochodów a także podstawy pierwszej pomocy. Praktycznie wszystko to, czego się nauczą w czasie takiego kursu weryfikowane jest później podczas teoretycznego egzaminu. Z kolei zajęcia praktyczne będą się odbywać w aucie z obecnością instruktora. Samochody do nauki jazdy mają specjalne oznakowania, przez co inni uczestnicy ruchu widzą, że obok nich jedzie kursant. Dodatkowo mają niektóre zdublowane podzespoły, takie jak hamulce, których może użyć instruktor w awaryjnych sytuacjach.

Z reguły każdy kurs na prawo jazdy (nauka jazdy w Chełmie szkoła Sigma) (zobacz najlepsza szkoła jazdy w Tychach) zaczyna się od paru lekcji z teorii, podczas jakich kandydat na kierowcę powinien się zapoznać z podstawowymi tematami które dotyczą poruszania się na drogach. W pewnym momencie rozpoczynają się także lekcje praktyczne. Przeważnie odbywają się one na autach, którymi jeździ się później podczas egzaminu w danej miejscowości, dzięki temu kursanci znacznie pewniej się czują podczas tego dość stresującego wydarzenia.

O tym, jaki charakter będzie miała jazda powinien zdecydować instruktor. Niektórzy z nich będą od razu wyjeżdżać z uczniami na ulice i tam zaczynają ich uczyć właściwych nawyków, inni z kolei rozpoczynają na placu manewrowym i dopiero jak dana osoba będzie już miał wprawę w podstawowych czynnościach jadą dalej. Podczas lekcji praktycznych kursant powinien zapoznać się z jazdą w różnych warunkach, dlatego też niektóre lekcje odbywają się wieczorami czy na bardziej odległych trasach (zapoznaj się z ofertą: kurs jazdy w OSK Adept). Jeżeli instruktor umie uczyć i ma w miarę rozsądne osoby, to zaplanowany zakres godzin na naukę spokojnie powinien większości wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*