Opony letnie oraz zimowe musi mieć każdy posiadacz samochodu

W naszym państwie każdy posiadacz samochodu winien posiadać dwa zestawy opon – na zimę , a także na lato. Jest to szalenie ważkie, ponieważ najczęściej w Polsce lata są skwarne, tymczasem zimy surowe i śnieżne.

Wiadomo, że kierowcom w pozostałych państwach w szeregu przypadków wystarcza jeden komplet opon, bowiem nie mają oni tak zróżnicowanej pogody w poszczególnych porach roku. U nas jednak można zauważyć znaczącą różnicę w temperaturze. W związku z tym nie możemy spłycać sprawy posiadania opon letnich , a także zimowych. () Nabywając samochód w komplecie otrzymujemy zazwyczaj wyłącznie jeden typ opon – drugi będziemy musieli zakupić. Na nieszczęście w Polsce nadal nie jest wprowadzony obowiązek zmiany opon.

Jednak my nie powinniśmy bagatelizować tej sprawy, bowiem warunkuje ona bezpieczeństwo na jezdni. Mnóstwo ludzi w tym momencie myśli o tym w jaki sposób nabyć odpowiednie opony, żeby służyła nam one przez lata. Przede wszystkim trzeba znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy dali rade zakupić właściwy model.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego artykułu i czytaj dalej weterynarz wałbrzych 24h o tym, co bardzo Cię zajmuje.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, co znaczą poszczególne liczby oraz litery w informacji odnośnie wielkości. Pierwsza liczba to wielkość przekroju, druga to wysokość profilu, później pokazuje się litera, która zawiadamia nas o strukturze opony. W następnej kolejności pojawia się jeszcze liczba dotycząca średnicy osadzenia , a także nośności. Na samym końcu jest natomiast indeks szybkości.

opona

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybieramy się do serwisu musimy wiedzieć jaki rozmiar opon posiadamy, bowiem tylko wtedy uda nam się kupić odpowiedni model. Decyzją jaką będziemy musieli podjąć to z pewnością to, którego producenta wybieramy. Oczywistym jest, że różnice cenowe będą pokaźne, o ile wyselekcjonujemy kogoś z najwyższej półki. Powinniśmy jednak pomyśleć o jakości wykonania oraz solidności. Niekiedy lepiej dołożyć więcej kasy, a mieć pewność, że dana rzecz posłuży nam przez długie lata – czytaj więcej . Jeśli samodzielnie nie umiemy podjąć właściwiej decyzji to w takim razie trzeba pogadać o tym ze sprzedawcą, jaki na pewno pomoże nam w wyborze. Takie osoby znajdziemy w serwisach ogumienia, ponieważ z dnia na dzień mają oni styczność z tym towarem.

Nie masz się nad czym głowić – musisz zakupić drugi zestaw ogumienia. Tylko to zapewni pewność na drodze w trakcie paskudnej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*