Niejeden właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że powinien się o niego troszczyć — przykładowo regularnie wymieniać olej i filtry

Duża część rodaków chce dbać o auta, które użytkuje, żeby służyły im one przez kilka lub nawet kilkanaście lat.
Bez auta funkcjonowanie człowieka XXI wieku byłoby na pewno w dużej mierze bardziej skomplikowane.

remont

Źródło: foter.com
smochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland

Wszyscy żyjemy szybko i to dzięki autom możemy w ciągu dnia być w tylu różnych miejscach oraz załatwić wszystkie potrzebne sprawy. Oczywiście, każdy jest świadom tego, że samochód musi przechodzić przeglądy. Należy jednak nie zapominać też o tym, że większość mechaników poleca coroczną wymianę oleju oraz filtrów oleju. To dosyć istotne. Jednakże, jeśli jeździmy bardzo dużo, to może okazać się, że wymiana będzie potrzebna wcześniej. Powinna ona mieć miejsce zazwyczaj po zrobieniu oKOŁO 15 tysięcy kilometrów. Filtr oleju jest potrzebny do idealnej pracy silnika. Taki filtr odpowiada za filtrowanie oleju silnikowego w każdym aucie. Wtedy znacząco zwiększa się jakość pracy silnika. To ma wpływ na jego niezawodność i długowieczność. Podczas jazdy, gdy silnik chodzi, do oleju wpada masa zanieczyszczeń. Zadaniem filtra będzie zatem wychwycenie zanieczyszczeń, które się tam nagromadziły. Dzięki temu olej zachowuje swoje właściwości smarujące. Filtry oleju bez trudności można kupić w sieci.

Jednak będzie trzeba udać się do mechanika, żeby założył nam je specjalista. Jeśli nie znamy się na autach i kompletnie nie mamy pojęcia, jaki filtr trzeba kupić, to poprośmy o to mechanika opony przemysłowe dystrybutor — on zapewne nie odmówi nam pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*