Napełnianie klimatyzacji, czyszczenie klimatyzacji

Kiedyś żeby w aucie było chłodniej otwierało się okna, a żeby było cieplej to musiała jechać maksymalna ilość osób i w dodatku dużo chuchać, wtedy robi się cieplej. Brzmi niedorzecznie, bo w obecnych czasach przy pomocy jednego przycisku w samochodzie robi się ciepło lub chłodno, fotele bywają podgrzewane podobnie zresztą jak i kierownica.

Obecnie po prostu auta posiadają klimatyzację, bo wszystkim zbrzydło to, że ciężko jest wytrzymać w aucie latem czy zimą. Dzięki klimatyzacji przez dwanaście miesięcy posidamy optymalne warunki w samochodzie. Jednak żeby klimatyzacja spełniała swoją funkcję należy ją uzupełniać, czyli jak to się powszechnie mówi, nie można zapominać o tym jak istotne jest napełnianie klimatyzacji, czyli jej nabijanie. Przy tym sprawdzany jest przy okazji stan klimatyzacji, czyli jej szczelność, żebyśmy mieli pewność, że wszystko właściwie działa.

Czyszczenie systemu klimatyzacyjnego jest niesamowicie ważne

więcej

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Każda osoba, która posiada samochód dobrze wie, że wiąże się to z kosztami. Nie jest to mały wydatek, nie bez pardonu mówi się: samochód to istna skarbonka. Jest to prawda, bo niemalże stale jest coś, co warto poprawić, żeby dobrze się jeździło i co najistotniejsze, by jazda stała się bezpieczna. Dochodzi do tego też między innymi czyszczenie klimatyzacji. O czym wielu kierowców często zapomina.

Ale na szczęście idą po olej do głowy i przypominają sobie, że w aucie wszystko musi być doglądane i regulowane, bo inaczej samochód niesamowicie szybko byłby niezdatny do użytkowania. Oczywiście pojawią się głosy, że ktoś ma samochód bardzo długo i nic a nic nie naprawiał, nie uzupełniał (polecana strona). Bo oczywiście ludziom wydaje się, że uzupełnianie oleju, czy wlewanie benzyny lub odpowiednie ustawienie lusterka to nic, a przecież bez tego samochód, by w ogóle nie jeździł i nie wspominając nawet o bezpiecznej jeździe.

Do tego dochodzi klimatyzacja, którą nie każdy ma. Część osób sama stara się ją oczyścić, a część jedzie do warsztatu samochodowego, bo wie, że specjaliści zrobią to lepiej. Jeżeli sami zabierzemy się za czyszczenie klimatyzacji to najczęściej wybieramy metodę piankową. Jest to metoda znana każdemu kierowcy, który postanowił w końcu zrobić porządek z klimatyzacją w samochodzie. W warsztatach stawiają na bardziej zaawansowane sposoby. Jednak najistotniejsze jest to, żeby klimatyzacja (klimatyzacja samochodowa wrocław) nie tylko utrzymywała odpowiednią temperaturę, ale również nie truła nas, przez grzyby, czy inne bakterie, które się w niej zalęgną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*