Bezpieczeństwo i wytrzymałość, czyli opony do samochodów ciężarowych

Wybór opon do własnego samochodu musi być decyzją bardzo przemyślaną. Na wstępie należy brać pod uwagę bezpieczeństwo, a także wydajność. Produkty wiodących na świecie producentów takich jak Pirelli czy Continental zabezpieczają nas długą gwarancją i bez wątpienia ich jakość nie budzi wątpliwości.

Produkowane w różnych modelach, pozwolą na dopasowanie ich do osobistych preferencji kierowcy. A one są często skrajnie różne. Inną funkcję mają spełniać opony przemysłowe (::oferta::), a inną przeznaczone do pojazdów domowych.

Opony dostawcze (::oferta::) mają obowiązek być także odpowiednio wytrzymałe biorąc pod uwagę nie tylko samą masę karoserii, części i pasażerów, ale też ciężar przewożonych nim towarów. Gabarytowo oczywiście będą bardziej masywne, ale w tym wypadku jest to niewątpliwa zaleta. Gdy interesują nas konkretnie opony przemysłowe, dobrze jest zaznajomić się z ofertami producentów mających specjalizację w ich produkcji. Taką firmą jest na przykład skandynawski Nokian.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Poza tym powinno się zaznaczyć, że tańsze nie znaczy gorsze. Oferta firmy Barum z Czech, należy do grupy Continental lub polskiej Kormoran, jest bardzo korzystniejsza nie tracąc przy tym na jakości. Jedna jak i druga mają bardzo długą tradycję, oraz ciągle unowocześniają swoją produkcję czerpiąc z najnowszych technologii. Znacznie mniejsza cena w tym wypadku jest głównie skutkiem skromniejszej kampanii reklamowej niż na przykład u gigantów typu Pirelli. Jest to całkiem sensowne, dlatego że opony tych firm dedykowane są dla ludzi wybierających solidność wykonania, nad znaną markę.

W odniesieniu do tego co nas interesuje, czy są to opony dosopony tanie opony nowee czy też przeznaczone do osobówek, w sektorze opon spotkamy się z istną rozmaitością producentów zachwalających własne wyroby. O ile w dziedzinie parametrów w niewielkim stopniu się różnią, to w kategorii zastosowania już znacznie. Na polskich drogach bezapelacyjnie w ciągu roku potrzebujemy dwóch kompletów opon. W te przeznaczone na zimę, zaleca się zainwestować nawet niemałą kwotę i wybrać opony stworzone do jazdy w bardzo ciężkich warunkach, na przykład wspomnianej powyżej firmy Nokian. Adekwatnym produktem na okres letni będą propozycje Barum czy Kormoran, choć oczywiście wyposażenie auta jest także kwestią osobistych preferencji, zatem jeżeli będziemy czuć się bezpieczniej używając opon popularnej marki, najtrafniejszym wyborem wydaje się Pirelli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*