Na co zwrócić uwagę poszukując firmy proponujące wynajem busów?

Maj i czerwiec to dobry okres dla szkolnych wycieczek. Powoli kończy się rok szkolny. W liceach pisze się egzaminy dojrzałości, dlatego młodsze roczniki bierze się na wyjazdy, żeby nie przeszkadzały egzaminowanym kolegom. Aura staje się coraz przyjemniejsza. Na nauczycieli i wychowawców głowy spada przymus zaplanowania wyjazdów.

Najbardziej popularnym środkiem transportu dla szkolnych wycieczek jest wciąż bus lub autobus. Znaleźć można wiele ofert przedsiębiorstw przewozowych, co zobaczymy wklejając w Google np. „wynajem autokarów Kraków”. Trudność leży tym, aby wybrać najlepszego przewoźnika. Jak to zrobić?

Autor: maohamed.shaaz

Jest oczywiste, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. Bądźmy szczerzy: tańsze firmy zapewne jakoś tną koszty. A to kierowcy są niewyspani, źle opłacani, a to kondycja busów budzi zastrzeżenia. Sprawdźmy także, czy kierowca będzie miał środki na własne potrzeby żywieniowe i nocleg.


Wyświetl większą mapę

Dlatego przed startem wycieczki trzeba poprosić o aktualne dokumenty przeglądowe, zamienić parę słów z kierowcą, sprawdzić opinie o przewoźniku w sieci. W dniu wyjazdu mamy możliwość wezwać policję, która dokładnie sprawdzi pojazd. Należy zwrócić też uwagę, czy na dłuższych trasach kierowca (zobacz również testy na prawo jazdy) będzie miał oparcie w zmienniku – zażegna to znacząco ryzyko wypadków. Dobrą firmę znajdziesz tu

Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo podróżnych. Nie nabierajmy się na podejrzane oferty podmiotów oferujących wynajem autokarów Kraków. Sprawdzajmy zawsze wszystko dokładnie z osobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*