Ciężki wybór opon na zimę

Autor: KURSANT

Za oknem lato w pełni, słońce, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a tymczasem to świetny czas, by zaplanować kupno nowych opon zimowych do samochodu.

Wielu pośredników sprzedaży w tej części roku sprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w doskonałym stanie, ale producenci muszą opróżnić magazyny przed dostawą tegorocznych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.Dlatego też urządzają wyprzedaże

Opony zimowe z to niezwykle ważny element wyposażenia samochodu. Są bardzo istotne, gdy idzie o bezpieczeństwo, więc nie bywajmy tematu. Zdarza się, że kierowcy wcale nie zmieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Bronią się głupimi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To pomyłka i zwykły brak wyobraźni! Do kolizji nie potrzeba dużo, wystarczy kawałeczek śliskiej nawierzchni, aby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Są niestety wciąż kierowcy, którzy są dumni z tego, że nie używają zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że uszkadzają letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to w dodatku stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal bywają ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle istotne, dlatego zwracajmy uwagę na stan opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie kaprys, to konieczność, jeżeli nie chcemy, aby nasze auto stało się jeżdżącą klęską. Należy już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo przestrzeni, a da się dużo zaoszczędzić w czasie letnich przecen.wózki widłowe – części www.poltrading.com.pl/mitsubishi_wozki_wysokiej_jakosci.htmNie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno znajdziemy wiele ofert, a być może uda nam się kupić opony z wyższej półki za niewielkie pieniądze. Na przykład Netcar.pl opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin itd. itp.Jeżeli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym problemem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.

Opony zimowe sprzedaje od lat firma Netcar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*