Jakiego typu akcesoria powinny znaleźć się w prywatnym warsztacie?

Nieistotne, czy najmujemy małą kanciapę, czy też żyjemy w ogromnym domu jednorodzinnym – co jakiś okres u wszystkich z nas ma prawo pojawić się problem cieknącego zlewu albo zdjęcia oczekującego na powieszenie na ścianie.

Narzędzia do napraw

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu mały, własny warsztat to obligatoryjny element – ma prawo być pod postacią niewielkiej kanciapy do napraw albo okazać się większą szufladą z niezbędnymi akcesoriami. Ważne, żeby to miejsce było stosownie wyekwipowane.

Żadna złota rączka nie potrafi odnaleźć się bez mnóstwa narzędzi, choć popularnie wydaje się, że niezbędny bywa tylko młotek i śrubokręt. Przy okazji warto też wyposażyć się w mały zestaw gwoździ różnej wielkości. Listę głównych akcesoriów majsterkowicza rzeczywiście reprezentuje młotek i śrubokręt, ale na nich ten spis się nie zamyka, bo takim fundamentem jest także zestaw kluczy nasadowych. Jeżeli czujemy w sobie smykałkę do dłubania, lista zakupów może być na pewno większa, aniżeli w przypadku osób, które i tak w decydującym momencie wolą zadzwonić po fachowców. Dla amatorów majsterkowania konieczne okażą się jeszcze kolejne narzędzia, w tym ogromna gama elektronarzędzi, a także nagrzewnica do warsztatu albo profesjonalne stoły do warsztatu wykonane z dobrej jakości tworzywa.

Do podstawowego zestawu narzędzi (zobacz elektronarzędzia festool) trzeba dopisać następny punkt, a konkretnie miarki. Przede wszystkim, jedna tradycyjna, drewniana, łamana – tzw. calówka, a także kieszonkowa, zwijana. Konieczna może się okazać także poziomnica, bez której nie damy sobie rady w wielu typowych sytuacjach. Bezużyteczny bowiem okaże się zestaw kluczy nasadowych, gdy nie będziemy mieli pewności, czy przykręcana przez nas szafka albo huśtawka do ogrodu stoi prosto i jest dobrze zmontowana zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dla osób, które w kanciapie przebywają całe wieczory i każde wolne chwile, niezwykle potrzebną rzeczą jest, wymieniona wcześniej, nagrzewnica do warsztatu. Nagrzewnica to urządzenie mające na celu ogrzewanie atmosfery, a więc gwarantowanie przyjemnej do pracy temperatury w powietrzu, także zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*