Wynajem samochodów dostawczych

Auta zaopatrzeniowe wykorzystuje się przede wszystkim do przesyłu ładunków w niewielkich firmach bądź w zawodowej flocie transportowej firm logistycznych. Zdarzają się czasami , w których to i zwykłemu Kowalskiemu przydałby się taki samochód. Na przykład wtedy, kiedy ma w najbliższych planach przeprowadzkę, lub przewóz większych zakupów.

Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych

Wydawać by się mogło, że większość z nas skorzystałaby z usług dostawczych oferowanych przez fachowców bądź sklep. Jednak po zapoznaniu się z cennikiem nierzadko zastanawiamy się, czy warto wziąć sprawy w swoje ręce i załatwić tą kwestię nieco inaczej? Jak organizuje się wypożyczalnia samochodów dostawczych rzeszów? Czy jest inna od wynajmu osobówki? Jedno z kluczowych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jaki okres czasu potrzebujemy tego rodzaju samochodu? Osobie prywatnej, okazyjnie, może się to nie opłacać, gdyż przedsiębiorstwa, które mają takie samochody na wynajem wolą podpisywać umowy na długoterminowe. Na przykład nowej firmie wykonawczej, która potrzebuje pojazdu do przewozu materiałów na plac budowy lub wozić na nią ekipę budowlańców. Jeżeli osoba prywatna postanowiłaby wynająć wielki samochód (zobacz kompresor do pompowania kół) transportowy, była by zmuszona równocześnie wynająć odpowiedniego kierowcę lub wykupić usługę wynajmu auta razem z kierowcą. Poza tym należy dodać, że wynajem auta dostawczego na krótko jest znacznie droższy niż na umowę długoterminową.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Zgodnie z opinią właścicieli firm wynajmujących auta zainteresowanie wynajęciem samochodu dostawczego w ramach umów długoterminowych jest coraz popularniejsze. W gorących okresach w roku, na rezerwację trzeba czekać nawet około miesiąca. Przedsiębiorcom realizującym różne umowy nie opłaca się inwestować w zakup samochodu dostawczego na jednorazowe zadania transportowe. Bywa też, że przedsiębiorstwa transportowe, które mają prywatną flotę potrzebują ekstra aut pożyczają je wówczas z wypożyczalni. Takie pojazdy muszą często uzyskać do dostawcy pozwolenie na wyjazd za granicę.

Jeśli jednak Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę wielkiego tira mógłby wybrać furgon lub bus. Dużą popularnością mogą pochwalić się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na wieloosobowe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim pojazdem wygodnie zabierzemy całą rodzinę na spaniałe wakacje objazdowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*