Właściwy filtr kabinowy w pojeździe – komfort jazdy i dbanie o zdrowie

W samochodzie spędzamy często wiele godzin w tygodniu. Trzeba dbać, żeby jazda była nie tylko komfortowa, lecz również nie wpływała szkodliwie na nasze zdrowie.

filtry do auta

Autor: nakhon100
Źródło: http://www.flickr.com
W samochodach, przede wszystkim tych z zamontowaną klimatyzacją, bardzo ważną rolę pełni filtr kabinowy. Stanowi on przeszkodę dla niepożądanych materii, które mogłyby się dostać do środka auta.

W czasie jazdy nieraz czujemy jakieś nieprzyjemne zapachy, które są zasysane spoza auta. Jednak zamontowanie właściwego filtra kabinowego jest ważne nie wyłącznie z uwagi na komfort jazdy. Odpowiednio wybrany filtr musi wstrzymywać dopływ niepożądanych pyłów i alergenów. Takie kryteria spełniają filtry Mann (oferta takich – ). Jazda pojazdem z niedobrym filtrem kabinowym może skończyć się reakcją alergiczną, bólem głowy, podrażnieniem oczu albo napadem astmy. Nie zapominajmy, że powietrze, które dociera do środka pojazdu przez kanały wentylacyjne, ma około pięć razy tyle zanieczyszczeń, gazów i alergenów niż powietrze spoza obszaru szosy. Filtry Mann wyróżniają się bardzo dużym współczynnikiem zatrzymywania alergenów, pleśni, różnorodnych bakterii i PM2.5. Jeżeli dużo czasu spędzacie w samochodzie, przemieszczacie się w obszarze o dużym zanieczyszczeniu powietrza i posiadacie dzieci lub sami macie uczulenie, musicie wyjątkowo dbać o jakość tych akcesoriów. Wyżej wspomniane wymogi spełniają również filtry Donaldson

Oczywiście, jeśli już kupimy dobry filtr, to pamiętajmy, że są to elementy wymienne. Na trwałość filtra wpływa oczywiście środowisko, w którym jest używany. Wilgotność znacznie skraca jego żywotność. Zasadniczo poleca się zmienianie filtra raz do roku lub co jakieś 15 tysięcy km.
Zarówno filtry Donaldson, jak również filtry (filtr powietrza gąbkowy) Mann są osiągalne na krajowym rynku, chociaż trzeba liczyć się z tym, iż będą sprowadzone na specjalne zamówienie. Oczywiście powinno się pamiętać o zweryfikowaniu, czy dany filtr będzie pasował do typu pojazdu. W dobrych sklepach internetowych zrobi to za nas wyszukiwarka, która po wprowadzeniu modelu samochodu i daty produkcji dobierze odpowiedni filtr.

Mamy nadzieję, iż ten test przekonał was, iż filtr kabinowy to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*