Pierścienie zagarniające, uszczelnienia wałów – sprawdź nowości w branży

Dobre uszczelnienia to pewność pracy, także zabezpieczenie maszyn i aparatów przemysłowych. Stąd także nadrzędną rolę gra uszczelnienie dużej jakości, odporne na działalność skrajnych warunków środowiska. W technice uszczelnień spotka się obszerną gamę pierścieni dodatkowych mających za zadanie zabezpieczyć pracę podstawowych uszczelnień, od jakich jest zależna szczelność systemu, bądź zespołu.

Pierścienie zgarniające instalowane są w strukturach spinających rolek, żeby zeskrobywać zanieczyszczenia, obce detale, czy też wilgotność z wysuniętych tłoczysk w trakcie kiedy na powrót cofają się one do wnętrza walców. Zapobiegają one w ten sposób zanieczyszczeniu płynu hydraulicznego, co z kolei zdołałoby uczynić uszkodzenie kręgów wiodących, samych uszczelnień, również pozostałych komponentów – czytaj dodatkowe informacje . Posiadają one za zadanie nie dopuścić do zanieczyszczeń stałych, bądź ciekłych w formie pyłu, błota, bądź cieczy aktywnej razem z przesuwającym się tłoczyskiem, albo nurnikiem do uszczelnienia zasadniczego, albo rowków tłoczysk.

łożysko

Przed doborem odpowiedniego gatunku pierścienia zgarniającego i artykułu z jakiego jest stworzona, nieodzowne jest wyznaczenie wymaganych parametrów pracy. Pierścienie zgarniające mają osobliwą funkcję pracując w warunkach obszernego zapylenia.

Głęboko zaintrygowała Cię analizowana na tej stronie kwestia? W takim razie bez obaw kliknij tutaj, ponieważ więcej odnajdziesz w linku.

Pierścienie zgarniające sporządzone są z wysokiej formy tworzyw, mogących zadowolić różne wymagania pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

Uszczelnienia wałów są uszczelnieniami promieniowymi do uszczelniania gazów, kurzów i oparów. Odnajdują przeznaczenie do uszczelniania wałów wywietrzników, dmuchaw, mieszalników, suszarek, wirówek, łożysk – poznaj dodatkowe informacje . Zdołają być stosowane niemal w każdym zakresie przemysłu jak np. chemia, energetyka, kanalizacyjna, petrochemia, przemysł farmaceutyczny, spożywczy i technologia morska. Każde typowe wieloelementowe pierścienie zgarniające występują jako kompletny zestaw.
Uszczelnienia wałów to uszczelnienia maszyn przetłaczających gazy łatwopalne, toksyczne i zatrute drobinkami stałymi, są zasilane neutralnym gazem zaporowym, zapobiegającym przedostawaniu się spinanego medium do atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*