Jak sprawić, by nasze auto działało sprawnie?

Zakup auta to duża odpowiedzialność. Należy mieć świadomość tego, ile pracy musimy włożyć, aby jazda autem było stuprocentowo komfortowe i oczywiście całkowicie bezpieczne. Często dzieje się tak, że właściciel nie ma pojęcia co powinien wykonać i dowiaduje się o nich dopiero wówczas, kiedy jest za późno.

samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Należy więc przed kupnem zobaczyć, co musimy wymieniać oraz z jaką częstotliwością. Co jest niezwykle ważne? Zima to czas, podczas którego wycieraczki samochodowe pracują bardzo często. Dodatkowo niejednokrotnie na zamarzniętej szybie. Warto więc zmienić pióra do wycieraczek, które na pewno straciły swoją jakość – więcej wycieraczki audi a3. W związku z tym zapewnimy sobie bardzo dobrą widoczność podczas innych pór roku, gdzie często występują ulewne deszcze. Następnym elementem jest wymiana oleju. Razem z przejechanymi kilometrami, stopniowo traci on swoje właściwości.

Doczytaj – ford (opony do ford escort) focus wycieraczki

Powinno się sprawdzać stan oleju około co 1000 km, aczkolwiek jeżeli mowa o całkowitej wymianie zazwyczaj przeprowadza się ją raz w roku lub po przejechaniu 10 000 km. Oczywiście każdy producent ma różne zalecenia z którymi trzeba się zapoznać, jednak wymienione powyżej są często naprawdę dobrym rozwiązaniem. Niezwykle istotne są również kostki hamulcowe. Wszystko zależy od tego w jaki sposób używamy naszego samochodu, lecz zazwyczaj zmienia się je po upływie 30 000 km. Nie należy zapominać o zamianie filtrów powietrza. Czas w jakim powinno się to wykonać jest także podawany przez producenta, jednak jest to często 15 000 przejechanych km lub (jak w wypadku oleju) raz na rok. Jeśli filtr powietrza musi być wymieniony, kierowca może to odczuć, ponieważ pobierane są większe ilości paliwa, a moc silnika zmniejsza się.

Samochód sportowy

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kierowca samochodów chcą, by pojazd był sprawny. Rzecz jasna jest to związane z bezpieczeństwem, które jest najbardziej istotne. Należy więc zdawać sobie sprawę, co musimy zrobić, aby to bezpieczeństwo zachować. Konieczna jest więc zmiana części, które szybko się eksploatują. Samochód zazwyczaj kupujemy na lata, w związku z tym musimy jak najbardziej dbać o nasz pojazd. Warto tego dopilnować, abyśmy nie zostali boleśnie uświadomieni o wymianach, kiedy pojazd się po prostu zepsuje. Możemy takim sytuacjom przeciwdziałać, skoro więc mamy taką możliwość warto to wykorzystać. Na pewno zagwarantuje to również komfort psychiczny, a jazda będą wyłącznie przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*