Co począć z samochodem, które nie nadaje się do używania? Czy należy dać je na złom?

Jeśli auto ma faktycznie jeszcze jakąś wartość, to bez wątpienia będzie ktoś chętny, aby je zakupić. Natomiast i tak wszystko zależy od wyceny. Na rynku mamy bardzo dużą ilość handlarzy, jacy specjalizują się w skupowaniu aut popsutych, zaniedbanych oraz powypadkowych.

Bez trudności można także z nimi skontaktować się, bo ogłaszają się w internecie, jak auto złom Kraków, lecz też w różnych środkach przekazu, jak gazety regionalne czy stacje benzynowe. Kiedy auto zabudowy ciężarowe na stronie autolawety.pl parkujemy w mieście, pod chmurką, to jest szansa, że nabywca znajdzie się bez naszej ingerencji. Zostawi swoją wizytówkę. Przy sprzedaży auta tak właściwie nie aż tak ważne są pieniądze, natomiast najbardziej liczy się dobre spisanie umowy, jaka musi mieć dokładne dane kupującego. Sprzedaż naszego auta należy w miarę szybko zgłosić w wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela. Czasem jest również tak, iż nieuczciwy kupiec nie rejestruje pojazdu na swoje nazwisko, natomiast potem gdzieś porzuca to niewiele warte auto. Sprzedający, który nie wie, kto od niego kupił auto, będzie zmuszony przez długi czas płacić OC za samochód, który już od dawna nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc samochód nie ma już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest wydanie go na złom, na przykład na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne pojazdy przyjmowane są często bezpłatnie, a dosyć często, jak dostarczymy je tam własnym sumptem, to można również liczyć na jakiś bonus, przykładowo w kwocie kilkuset złotych. Również tutaj kwota, jaką dostaniemy za pojazd, nie jest najbardziej istotna. Stacja demontażu pojazdów, do której oddajemy auto, powinna posiadać zezwolenie wojewody do wystawiania zaświadczeń o kasacji pojazdu.

Tego typu dokument jest konieczny, żeby wyrejestrować pojazd. Właściciel takiego auta lub osoba do tego upoważniona powinna pokazać do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, jak również inne rzeczy przykładowo dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu (jak była wydana). Samochodów przekazanych do demontażu, przykładowo w auto złom Katowice nie należy już ponownie zarejestrować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*